ترجمه مدارک دانشگاه آزاد

دانشنامه یا مدرک دانشگاه آزاد: برای ترجمه رسمی دانشنامه دانشگاه آزاد (مدرک دانشگاه آزاد)  نظر به راه اندازی سامانه استعلام آنلاین دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس http://estelam.iau.ir  و ایجاد امکان اخذ تأییدیه تحصیلی به صورت الکترونیکی و برخط جهت دانشنامه­ های صادره توسط دانشگاه مذکور، کلیه دانشجویان می ­بایست قبل از ترجمه، نسبت به اخذ تأییدیه تحصیلی از سامانه به نشانی فوق اقدام نمایندو تاییدیه مذکور که از طریق بارکد قابلیت استعلام دارد را برای دارالترجمه ارسال نمایند. شایان ذکر است؛ این سامانه صرفاً مربوط به استعلام دانشنامه های صادره بوده و قابلیت پاسخ به استعلام گواهینامه موقت را ندارد. نامه تاییدیه به شکل زیر است که کد استعلام قید شده در پایین آن را هم میتوانید برای دفتر ترجمه ارسال کنید. در قسمت خطاب میتوانید نام ارگانهای دولتی یا دارالترجمه یا خود شخص را قید کنید. 

مراحل تایید تحصیلی دانشگاه آزاد

قدم اول ورود به سامانه استعلام مدرک تحصیلی دانش آموختگان دانشگاه آزاد به آدرس اینترنتی https:/estelam.iau.ir می باشد. در صورتیکه تا به امروز وارد این سامانه نشده‌اید نام کاربری کدملی و رمز عبور شما شماره شناسنامه می باشد.

ثبت نام در سامانه تایید تحصیلی دانشگاه آزاد

در مرحله بعد از ورد می بایست در سامانه ثبت نام کنید. اطلاعات هویتی خود را به دقت وارد کنید. در صورت مغایرت با اطلاعات ثبت شده در دانشگاه، فرآیند ثبت نام انجام نمی پذیرد.

درخواست تایید دانشنامه دانشگاه آزاد

از منوی باز شده گزینه “درخواست تاییدیه دانشنامه” را انتخاب، سپس شماره دانشنامه خود را وارد نمایید.

در قسمت گیرنده نام دارالترجمه شماره 932 یا دادگستری را به عنوان دریافت کننده تایید مدرک دانشگاه آزاد بنویسید.

مرحله بعد، مشخصات شما، معدل و رشته تحصیلی نمایش داده می شود. اگر مغایرتی با اصل مدرک ندارد گزینه تایید را انتخاب کنید.

اطلاعات درخواست شما در صفحه بعد نمایش داده می شود. حالا می توانید هزینه تاییدیه مدرک را پرداخت کنید.

 * نکته: مدارک دانشگاه آزاد زیرشاخه پزشکی بایستی پشت مدرک و ریزنمرات مهر ترجمه بلامانع است داشته باشند تا قابل تایید توسط دادگستری و وزارت امور خارجه باشند. برای گرفتن مهر ترجمه بلامانع است در پشت مدارک خود میتوانید به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد (جنب واحد علوم تحقیقات)، معاونت علوم پزشکی (ساختمان هاشمی رفسنجانی) مراجعه کنید. (با ارائه مدرک و ریز نمرات نهایی)

ریز نمرات نهایی دانشگاه آزاد: دانشجویان باید از شعبه دانشگاه خود ریز نمرات قابل ترجمه را درخواست دهند که نمونه تصویر آن در پایین صفحه آمده است، پروسه صدور و تایید آن توسط سازمان مرکزی توسط شعبه دانشگاه انجام شده و حدود15 روز زمان میبرد. مهر سازمان مرکزی بعلاوه امضای شناخته شده بر روی صفحه آخر ریز نمرات الزامی است. 

** ضمناً طبق بخشنامه جدید وزارت امور خارجه برای تایید مدارک تحصیلی توسط آن وزارتخانه ثبت در سامانه میخک الزامی می باشد. 

تاییدیه دانشگاه آزاد
ریز نمرات دانشگاه آزاد
مدرک دانشگاه آزاد

دیدگاهتان را بنویسید