ثبت نام در سامانه میخک جهت تایید وزارت خارجه (آپوستیل)

از تاریخ 12 بهمن 1401 ثبت‌نام در سامانه میخک برای تایید ترجمه های رسمی توسط وزارت خارجه ضروری است، یعنی برای گرفتن مهر وزارت خارجه بر روی ترجمه‌های رسمی شناسنامه و کارت ملی و مدارک تحصیلی، ضروری است که در سامانه میخک ثبت‌نام کنید:

پس از ورود به  سایت میخک به آدرس http://mikhak.mfa.ir/ ابتدا روی لینک  “ثبت نام/ورود به سامانه” کلیک کنید. سپس با وارد کردن ایمیل و کد ملی خودتان و کد امنیتی نمایش داده شده، روی ” دریافت رمز عبور یکبار مصرف” کلیک کنید.

رمز یکبار مصرف شش رقمی به آدرس ایمیل شما ارسال می شود که باید آن را در کادر مربوطه وارد نمایید. سپس کد امنیتی را وارد کرده و روی گزینه ” ورود به سامانه با رمز یکبار مصرف” کلیک نمایید.

پس از ورود به سامانه شما باید اطلاعات شخصی مربوط به خود را وارد نمایید که شامل اطلاعات هویتی، محل سکونت و اقامت و اطلاعات تماس می باشد.

 سپس،از بین منوهای نمایش داده شده، روی گزینه “آپوستیل” کلیک کنید.

حالا ثبت درخواست آپوستیل را کلیک کنید. در صفحه بعد چند کادر وجود دارد که باید انتخاب کنید و کد امنیتی را وارد کنید.

1- ابتدا نوع سند را انتخاب کنید، که شامل اسناد سجلی برای شناسنامه و کارت ملی، مدارک تحصیلی دانش آموزی و مدارک تحصیلی دانشگاهی است. 

2- نام سند را انتخاب کنید.

3- “داخل کشور” را انتخاب کنید.

4- گزینه ی “وزارت امور خارجه” را انتخاب کنید.

5- تصویر مدرک را بارگزاری کنید. 

6- کد امنیتی را وارد کنید و ثبت را بزنید.

حال یک رسید برای شما ایمیل میشود که حاوی کد رهگیری است. لازم است کد رهگیری را به دفتر ترجمه تحویل دهید. 

***نکته مهم: اگر برای چند مدرک درخواست میزنید حتما یادداشت کنید که کدام درخواست مربوط به کدام مدرک است زیرا مهم است و در جایی ثبت نمیشود.

***نکته مهم: درخواستی که برای هر شخص ثبت میشود باید به نام خودش و با شماره ملی و ایمیل خودش باشد یعنی نام همان شخص بالای تاییدیه ذکر شده باشد. (یک شخص نمیتواند با شماره ملی خود برای دیگران درخواست بزند.)

دیدگاهتان را بنویسید